Zelený most

Zelený most mezi školou a praxí

Solární energie

Třetím titulem v řadě, který vznikl v rámci projektu, je kniha s názvem Solární energie, v níž se dozvíte o pasivním i aktivním využití sluneční energie, o kolektorech i fotovoltaických systémech, jejich konstrukci, výhodách i nevýhodách. Pozornosti autorů neunikla ani tzv. solární architektura nebo dopad legislativy na využívání sluneční energie.
 
Při realizaci projektu Zelený most mezi školou a praxí - environmentální vzdělávací moduly pro trvale udržitelný rozvoj, reg. č. CZ.1.07/1.1.00/14.0153 byl vytvořen soubor sedmi učebnic, které poskytují ucelený pohled na současné možnosti využívání obnovitelných zdrojů energie a způsobů, jak šetřit energiemi. Učebnice jsou určeny studentům středních a vyšších odborných škol a dále všem zájemcům.
 
V učebnici Solární energie najdete tyto kapitoly: solární kolektory a solární systémy, fyzikální podstata fotovolatické přeměny energie, solární architektura, podpora a osvěta při využívánjí obnovitelných zdrojů energie a udržitelný rozvoj společnosti.
 
Celá učebnice je k dispozici v elektronické podobě v příloze této zprávy stejně jako charakteristika výukového modulu a metodika.