Zelený most

Zelený most mezi školou a praxí

Přírodní stavitelství, nové téma workshopu

Rovněž v tomto sledovaném období (1. října 2014 až 30. září 2015) připravila stejně jako před rokem SPŠ strojní a stavební Tábor ve svém přednáškovém sále a venkovních prostorách na pondělí 15. června 2015 ojedinělý seminář, tentokrát zaměřený na přírodní stavitelství. Pořadatelům se podařilo zajistit špičky v oboru, a tak účastníci z řad partnerských škol dostali jedinečnou příležitost na jednom místě a v jeden čas setkat se například s Ing. Danielem Grmelou, autorem těch nejlepších českých projektů ve slaměném stavitelství, s Ing. Jaroslavem Kršňákem, který realizuje projekty alternativního čištění odpadních vod po celé České republice, s Bc. Michalem Rumanem a Petrem Chelčickým Hradilem, specialisty na využití technického konopí nebo s Ing. arch. Kateřinou Šmardovou, Ph.D., která se věnuje hlíně jako stavebnímu materiálu v přírodním stavitelství.

Na tato témata přímo navazoval praktický workshop, v němž si účastníci vyzkoušeli pod vedením Jana Pospíšila omítání s hliněnými omítkami a kdo chtěl, mohl se pokusit za odborného dohledu Filipa Mědílka otesat kulatinu na trám. V rámci doprovodného programu se představilo i několik specializovaných firem na samostatných stáncích.

Na workshopu vystoupilo s přednáškami nebo praktickými ukázkami 8 specialistů v oboru přírodního stavitelství, představily se 4 firmy a zúčastnilo se celkem 48 osob.